Cumartesi , 23 Eylül 2017
Son Haberler
Anasayfa » Teknoloji Haber » Snapdragon 845 7nm İle Mi Geliyor?

Snapdragon 845 7nm İle Mi Geliyor?

Snapdragon çipseti bilindiği üzere akıllı telefonlarda son derece revaçta. Elimize ulaşan bilgilere göre, Snapdragon 845, 7nm teknolojisine sahip olacak.

Qualcomm’un önümüzdeki yıl düzenleyeceği etkinlikle beraber gün yüzüne çıkartacağı yeni nesil güçlü işlemcisi, 7nm üretim sürecinden geçirilerek üretileceği söylentisi ortalıkta dolaşmakta.

Yine bu yıl Snadrogan 835 işlemcisi ile piyasaya çıkan ilk akıllı telefon olan Galaxy S8 gibi Galaxy S9’da da bir sonraki nesil Snapdragon işlemcisini kullanan ilk cihaz olarak karşımıza çıkacak.

MWC 2018 fuarında resmen tanıtımının yapılacağı tahmin edilen yeni nesil güçlü işlemci, 7 nm ile üretilecek gibi gözükmekte.Önümüzdeki hafta Pazartesi günü yani 9 Mayıs’da yeni nesil Snapdragon 660 işlemcisini görücüye çıkartacak olan Qualcomm, bu etkinlikte bir sonraki nesil işlemcileri hakkında ufak bilgileri de vereceği düşünülüyor.

Henüz bu ortaya atılan iddia hakkında yetkililer resmi bir açıklama yapmadı. Fakat ilerleyen zaman içerisinde Qualcomm yetkilileri yeni işlemcileri hakkında yavaş yavaş bilgi vermeye başlayacaklardır.

Eğer ürün gerçekten de 7 nm ile gelirse kuşkusuz hem performans, hem de ısı anlamında çok büyük farklılıklar içerecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*