Salı , 22 Ağustos 2017
Son Haberler
Anasayfa » Teknoloji Haber » Netflix De Hackerların Ağına Düştü

Netflix De Hackerların Ağına Düştü

İnternetin en büyük film, dizi izleme servisi olan Netflix, henüz yayınlanmamış olan, telif hakkının bulunduğu pek çok dizi ve filmi hackerlara kaptırdı. Film ve dizilere ulaşan hackerlar, Netflix’ten fidye talep ettiler.

Fidye virüslerinin son kurbanı netflix oldu. Ülkemizde de son dönemlerde oldukça popülerleşen dizi ve film izleme servisi Netflix, fidye virüsü yüzünden başına dert almış gibi gözüküyor.

The Dark Overlord isimli bir grup hacker tarafından yapılan saldırının nasıl yapıldığı bilinmiyor fakat, Netflix hackerların istediği yaklaşık 70.000$ değerindeki Bitcoin ödemesini yapmadığı için popüler dizilerin henüz yayınlanmamış orijinal versiyonları internete sızdırılıyor.

Orange Is the New Black isimli dizinin 5. sezon bölümlerini internete sızdıran hackerlar, ödemenin gelmemesi durumunda paylaşacakları dizilerin bir kısmını da liste halinde yayınlamayı ihmal etmediler. Şimdi Netflix’in vereceği cevap son derece önemli. Bakalım Netflix ödemeyi yapacak mı yoksa yine ödeme yapmayı kabul etmeyerek farklı bir yola mı başvuracak ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*