Salı , 22 Ağustos 2017
Son Haberler
Anasayfa » Telefon » Huawei’nin P10 Serisi İle İlgili Tartışmalar Alevleniyor

Huawei’nin P10 Serisi İle İlgili Tartışmalar Alevleniyor

Huawei, şuan da mobil alanda kuşkusuz büyük bir yere sahip. Ancak ünlü şirket, şu günlerde eleştiri oklarının da hedefi olmuş durumda. Sebeb ise P10 ve P10 Plus akıllı telefonları hususunda bellek yongaları ile ilgili olarak bazı soru işaretlerinin bulunması.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’nin P10 ve P10 Plus modellerinde bellek yongalarını farklı üreticilerden tedarik ettiği ve bu nedenle cihazların farklı yongalar ile kullanıcılarla buluştuğu ortaya çıkmıştı.

Bu durumun cihazlar arasında herhangi bir farklılığa neden olup olmadığını soran kullanıcılar Huawei’den, bu konuda gerekli optimizasyonların yapıldığına dair bir cevap aldılar.

Huawei P10, farklı eMMC ve UFS yongaları ile geliyor!

Huawei’nin yanıtını teyit etmek için AndroBench ile çeşitli testler gerçekleştiren kullanıcılar, farklı bellek yongalarının kullanılmasının cihazlar arasında performans farklarına yol açtığını çok net bir şekilde gözlemlediler.

Huawei kullanıcılara yalan mı söylüyor? sorusunun akıllara gelmesine neden olan bu durum sonrasında, beklenen açıklama Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu’dan geldi.

Weibo hesabı aracılığıyla bir paylaşımda bulunan Richard Yu, Huawei’nin bellek yongaları ile ilgili yapmış olduğu açıklamaları doğru bulmadığını aktardı. Bu son açıklamadan sonra bakalım neler olacak ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*